UrbanRebel

DarkRebel

Концептуальна модель позашляховика з повністю електричним приводом

Світова прем’єра: CUPRA Tavascan

  • Великий купеподібний позашляховик отримав повністю електричний привод
  • Два електромотори сукупною потужністю 225 кВт (306 к.с.)
  • Акумуляторна батарея ємністю 77 кВт·год забезпечує запас ходу до 450 кілометрів

CUPRA наново визначає потужність: появою концепту CUPRA Tavascan іспанський спортивний бренд демонструє своє бачення купеподібного позашляховика з повністю електричним приводом. У формі цього концептуального автомобіля бренд CUPRA поєднав найсучаснішу технологію привода з елегантним, спортивним і виразним дизайном чотиридверного кросовера, який викликає прискорене серцебиття в автолюбителів і попри неабияку сукупну потужність системи, що становить 225 кВт (306 к.с.), не викликає жодних докорів сумління та не генерує шкідливих викидів.

Свою назву концепт-кар CUPRA Tavascan отримав на честь розташованого в ідилічному куточку Піренеїв села, що вирізняється захопливими ландшафтами та довколишньою природою.

Ефектна зовнішність

В екстер'єрі CUPRA Tavascan динаміка та елегантність вдало поєднуються з ефективністю: передня частина підкреслює наявність у концепт-кара електричного серця, а глибоко посаджений підсвічуваний логотип CUPRA виступає справжньою окрасою. Прорізи повітрозабірників виконують аж ніяк не декоративну функцію: вони підвищують ефективність, рівномірно розподіляючи повітря над кузовом або спрямовуючи його всередину для охолодження акумуляторної батареї.

Аеродинаміка є важливим компонентом концепт-кара CUPRA, у тому числі для його дизайну: під його виразними колісними арками красуються 22-дюймові легкосплавні диски зі спицями у вигляді лопатей турбіни, що ефективно відводять потоки повітря та сприяють зниженню аеродинамічного опору.

Дифузор у задній частині теж сприяє оптимізації аеродинаміки та водночас надає моделі підкреслено спортивного і разом з тим елегантного вигляду. Суцільна світлова смуга, посередині якої розташований логотип CUPRA з підсвіткою, додатково підкреслює самобутній характер CUPRA Tavascan.

Благородні поверхні концепт-кара завдяки лакофарбовому покриттю виглядають, наче рідкий метал. Експресивну зовнішність автомобіля підкреслюють елементи з карбонового волокна, забарвлені в колір кузова, та вишукані мідні деталі.

Внутрішній спокій

Гармонійні лінії екстер'єру знаходять своє продовження у салоні CUPRA Tavascan. У результаті ідеального поєднання матеріалів найвищої якості та технологій завтрашнього дня утворився інтер'єр, атмосфера якого забезпечує бездоганний баланс між зручністю орієнтування водія та комфортом пасажирів. За допомогою контрастних кольорів та карбонових елементів дизайнери CUPRA створили унікальний за динамічністю салон.

При відчиненні дверей пасажирів зустрічає м'яка світлодіодна підсвітка. Контрастні елементи зі шкіри, карбону та Alcantara® утворюють емоційний і водночас приємний інтер'єр.

Ківшеподібні сидіння з рельєфною шкіряною оббивкою пропонують комфорт і безпеку завдяки бездоганному поєднанню форми і функціональності. Передня панель криловидної форми не лише приваблює погляд, але й забезпечує прекрасне відчуття простору. Водій отримує всю необхідну інформацію за допомогою повністю цифрового дисплея діагоналлю 31,2 см (12,3 дюйма), у якості доповнення до якого виступає дисплей мультимедійної системи діагоналлю 33 см (13 дюймів).

За потреби оснащення салону концепт-кара можна налаштувати: наприклад, великий екран можна повернути в бік водія. Завдяки наявності вбудованих у ківшеподібні сидіння динаміків та роз'ємів для підключення смартфона CUPRA Tavascan пропонує цілковито нові враження від користування автомобілем.

Спокійна динаміка

Чотиридверний кросовер поєднує солідний і впевнений вигляд позашляховика з елегантністю спортивного купе. При цьому вирішальна перевага полягає в тому, що прихована під його капотом потужність цілком і повністю відповідає багатоообіцяючій зовнішності.

Два мотори (по одному на передній і задній осях) передають на дорогу сукупну потужність 225 кВт (306 к.с.). Завдяки цьому CUPRA Tavascan розганяється з місця до 100 км/год менше, ніж за 6,5 с. Його літій-іонна акумуляторна батарея ємністю 77 кВт·год вміщує енергію, достатню для подолання до 450 км (відповідно до жорстких вимог випробувального їздового циклу WLTP). Батарея, розташована у днищі побудованого на основі платформи MEB концептуального автомобіля, забезпечує низький центр ваги та надзвичайно динамічну керованість.

Світова прем'єра CUPRA Tavascan відбудеться у рамках цьогорічного міжнародного автосалону у Франкфурті (IAA).